Nowa, ulepszona wersja felg Arcasting ZAR

Po wielu latach zaangażowania w rozwój marki Arcasting i dzięki współpracy z EVO Corse Racing Wheels przygotowaliśmy dla naszych klientów ulepszoną wersję modelu ZAR 8×18.

Wersje R-T zachowują znakomity i cieszący się popularnością wygląd jednocześnie obniżając wagę felgi. W tej wersji dostępne będzie kilka najpopularniejszych aplikacji m.in. Evo, STi, GR Yaris. Najważniejsze różnice to dla wariantu R-T czyli Rally-Tech to:

Evo Corse DakarSuperZero nowe felgi terenowe o 2000kg nośności

DakarSuperZero 17 to nowa felga przeznaczona do offroadu i rajdów terenowych – dostępna w dwóch szerokościach 8.5 oraz 9 cali i średnicy 17 cali. Zakres ET wynosi od -15 do +42.

Najpopularniejsze aplikacje to: Toyota Land Cruiser, Toyota Hilux i Jeep Wrangler. Felgi można zamawiać z wybranymi przez siebie parametrami co ułatwia dobranie jej do samochodu. Nośność felgi to 2000 kg!

Nowe felgi Evo Corse – model RallyZero

RallyZero inspirowana jest rajdową klasyką, jednak poprawiona i ulepszona, w oparciu najnowocześniejsze technologie i materiały.


Profil felgi został zaprojektowany tak, aby umożliwić montaż większych zacisków hamulcowych. Felga posiada wewnętrzne żebra wzmacniające, które pełnią również funkcję chłodzenia hamulca – dzięki efektowi „wentylowania” podczas jazdy.

AiM SOLO 2 NOWA GENERACJA LAP TIMERÓW GPS

Solo 2 i Solo 2 DL już dostępny na polskim rynku w ofercie RALLY-TECH – oficjalnego dystrybutora AiM

Projektując nową generację lap timerów AiM skupił się na udoskonaleniu najlepszych cech wyznaczającego standardy lap timera SOLO. Te trzy cechy to:

łatwość użytkowania,

precyzja działania

czytelność.

SOLO 2 jest niesamowicie łatwy w obsłudze: kilka sekund po uruchomieniu jest gotowy do pracy. W trybie auto SOLO 2 automatycznie wyszukuje najbliższy tor w obrębie 5 km z bazy ponad 2000 dostępnych tras. Po wjechaniu na trasę rozpoczyna się automatyczny pomiar czasu. Jeżeli w bazie danych SOLO 2 nie znajduje się wybrana trasa Lap Timer przełącza się w tryb uczenia. Wystarczy jedno okrążenie toru i urządzenie jest gotowe do pomiaru czasu. Do ustalenia punktu START i META nie potrzebny jest komputer – można ustalić te punkty bezpośrednio na Lap Timerze.

GPS Lap Timer AiM Solo 2 DL

GPS Lap Timer AiM Solo 2 DL

GPS Lap Timer AiM Solo 2 DL

GPS Lap Timer AiM Solo 2 DL

Lap Timer SOLO 2 obsługuje TRZY tryby wyścigów: wyścig w pętli, odcinek A do B oraz test wydajności (np. 0-100km/h). W każdym z trybów kluczowe dane można przejrzeć na wyświetlaczu podczas testu, a do pobrania danych z 4 GB pamięci oraz konfiguracji za pomocą oprogramowania Race Studio 3 posłuży nam stabilne i zabezpieczone połączenie Wi-Fi.

Dzięki temu korzystanie z kabli zostało ograniczone do niezbędnego minimum, czyli ładowarka sieciowa i samochodowa, a w przypadku SOLO 2 DL połączenie z ECU (CAN/RS232 lub OBD2) lub sygnałem RPM. Większa pamięć pozwala również na zapisanie nawet 10 konfiguracji do różnych ECU. Dzięki temu podczas track day’u możemy obsłużyć nawet 10 różnych samochodów wybierając odpowiednią konfigurację bez potrzeby uruchamiania laptopa. 

GPS Lap Timer AiM Solo 2 DL

GPS Lap Timer AiM Solo 2 DL

Wprowadzenie technicznych udoskonaleń do SOLO 2 takich jak jednoczesne wykorzystanie dwóch systemów nawigacyjnych: GPS i Glonass, zapewnia szybki i precyzyjny pomiar czasu – wg deklaracji producenta – maksymalna różnica w pomiarze wynosi 0,02 s. Podwójny system nawigacyjny umożliwia także dokładniejszą i szybszą lokalizację, doskonałe pokrycie terenu oraz ogranicza do minimum ryzyko utraty sygnału.

GPS Lap Timer AiM Solo 2 DL

GPS Lap Timer AiM Solo 2 DL

Mając na uwadze, że dla użytkownika istotnym elementem funkcjonalnego lap timera jest czytelność pomiarów, AIM wyposażył SOLO 2 w 10 diod RGB, które w przejrzysty sposób informują o postępach względem referencyjnego czasu. W wersji SOLO 2 DL diody te mogą posłużyć jako konfigurowalny, osobno dla każdego biegu, shift light. Dla wygody i przyjemności korzystania z nowego SOLO 2 do wyboru mamy 7 kolorów podświetlenia wyświetlacza.

GPS Lap Timer AiM Solo 2 DL

GPS Lap Timer AiM Solo 2 DL

GPS Lap Timer AiM Solo 2 DL

GPS Lap Timer AiM Solo 2 DL

Konfiguracja SOLO 2 i SOLO 2 DL jest bardzo prosta. Dostępne mamy 4 konfigurowalne plansze: z pomiarem czasu, przewidywanym czasem oraz 2 konfigurowalne plansze do 4 wskazań każda (czasy: bieżący i przewidywany, zysk/strata, prędkość GPS, liczba satelit, numer okrążenia, przebyty dystans).

GPS Lap Timer AiM Solo 2 DL

GPS Lap Timer AiM Solo 2 DL

W przypadku SOLO 2 DL, który jest również loggerem z możliwością podłączenia do sterownika silnika, możemy skonfigurować do 8 plansz, na których mogą być wyświetlane również dane z ECU takie jak np. obroty, temperatury, ciśnienia, bieg. Dane te można na bieżąco sprawdzać na lap timerze. Jednocześnie są one automatycznie zapisywane w pamięci SOLO 2 DL i za pomocą oprogramowania Race Studio 3 można je dowolnie analizować i edytować. Baza ponad 1500 protokołów umożliwia komunikację z ogromną ilością sterowników silnika. W przypadku gdy w bazie brakuje protokołu, AiM udostępnia narzędzie do tworzenia własnych protokołów dla sterowników silnika: ECU Driver Builder.

GPS Lap Timer AiM Solo 2 DL

GPS Lap Timer AiM Solo 2 DL

GPS Lap Timery AiM Solo 2 oraz wersja DL posiadają wbudowany 3-osiowy akcelerometr, żyroskop, magnetometr. Wersja DL dodatkowo ma możliwość podłączenia kontrolera sondy lambda AiM LCU ONE. Korzystając z kolejnego praktycznego udogodnienia jakim jest możliwość podłączenia kamery SmartyCam uzyskujemy zapis wideo z graficzna nakładką danych z SOLO2 DL i danych z ECU – bez potrzeby używania programów do synchronizacji obrazu i danych, wystarczy odtworzyć film z przejazdu.

Całość tworzy naprawdę potężny system który mimo swojego zaawansowania jest niezwykle intuicyjny w obsłudze a przy tym bardzo skuteczny w dążeniu do uzyskania lepszego czasu okrążenia. Ceny nowych lap timerów od AiMa wynoszą odpowiednio 350€ netto dla Solo2 oraz 550€ netto dla Solo 2 DL.

Zapraszamy do naszego sklepu:

Solo 2: https://www.sklep.rally-tech.pl/lap-timer-gps-aim-solo-2

Solo2 DL: https://www.sklep.rally-tech.pl/lap-timer-gps-aim-solo-2-dl

Nowość w ofercie – personalizowane kolory felg Arcasting

Teraz zamawiając felgi Arcasting ZAR lub Excalibur Rally będziesz mógł je spersonalizować wybierając kolor który najlepiej spełni Twoje oczekiwania i będzie idealnie pasował do Twojego samochodu.

Do tej pory felgi Arcasting były dostępne w kolorach oferowanych przez producenta:

biały, złoty, srebrny i antracytowy oraz czarny połysk lub matowy.

Od dziś każdy klient może wybrać praktycznie dowolny* kolor dla swoich felg.

Cena felg w kolorze specjalnym będzie wyższa o 25€ netto od ceny podstawowej. 

Przy zamawianiu felg w kolorze niestandardowym prosimy o potwierdzenie możliwości i terminu realizacji zamówienia.

Malowanie będziemy przeprowadzać w Polsce i felgi będą posiadały gwarancję na lakier zakładu lakierniczego.

*jeżeli istnieje możliwość wykonania

Jesteśmy do Waszej dyspozycji w razie jakichkolwiek pytań

Zespół Rally-Tech 🙂

Profesjonalne GPS Lap Timery AiM SOLO i SOLO DL

PRECYZJA, FUNKCJONALNOŚĆ I PROSTOTA

GPS Lap Timer SOLO, to niewielkie urządzenie, które łączy w sobie te wszystkie cechy. Instalacja urządzenia jest bardzo prosta. W zestawie razem z SOLO otrzymujesz uchwyt z magnesami, dzięki któremu możesz połączyć go z wybranym mocowaniem i przymocować lap timer w wygodnym da Ciebie miejscu. Potem wystarczy tylko go włączyć, wskazać punkt startu i mety, a SOLO wykorzystując technologię GPS na bieżąco wyświetli czasy przejazdu z dokładnością 1/100 sek. SOLO może być wykorzystany na każdym rodzaju trasy: tor (okrążenia start/meta), punktu do punktu, np. OS, wyścig górski. Możesz tworzyć nowe trasy i zapamiętywać je w pamięci urządzenia. Podczas następnego pojawienia się na trasie SOLO automatycznie wybierze zapamiętaną trasę.

LOGGING I DATA OVERLAY NA VIDEO

SOLO DL jest również Loggerem. Możesz podłączyć go do ECU stand alone przez CAN / RS232 lub standardowego sterownika przez złącze OBD. Logger SOLO DL posiada także kanał rozszerzeń do którego możesz podłączyć kamerę AiM Smarty Cam. W ten sposób uzyskasz graficzną nakładkę z danymi bezpośrednio na nagraniu video.

TRZY TRYBY PRACY SOLO

Lap timer SOLO/SOLO DL może być wykorzystany w różnych dyscyplinach motorsportu. Wystarczy wybrać jeden z trzech trybów pracy SOLO:

  • SPEED – wyścig
  • REGULARITY – wyścig na regularność
  • PERFORMANCE – testy wydajności, pomiary przyspieszeń.

 

W każdym z trybów możesz wybrać rodzaj trasy – okrążenie lub z punktu do punktu oraz określić parametry dostępne w danym trybie, np. rodzaj testu wydajności, referencyjne okrążenie.

SAM WYBIERZ TRYB WYŚWIETLANIA CZASU

SOLO wyświetli czas Twojego przejazdu w trybie, który będzie najbardziej odpowiedni dla Ciebie na danej trasie:

  • aktualny czas okrążenia,
  • przewidywany czas bieżącego okrążenia,
  • aktualny zysk/stratę względem najlepszego okrążenia.

CZAS TO NIE WSZYSTKO

SOLO to świetne narzędzie do analizy wyników. Nie tylko wyświetla i rejestruje czasy przejazdu, rejestruje także prędkość, przeciążenia a SOLO DL również dane otrzymywane z podłączonego ECU ( takie jak obroty, poziom paliwa, temperatury, ciśnienia). Wszystkie te dane można analizować podłączając SOLO do komputera i wyświetlać za pomocą wykresów, tabel lub innych form przy użyciu profesjonalnego oprogramowania Race Studio 2 Analysis, dołączonego do SOLO. Dodatkowo dane GPS mona zapisać do pliku .kml i zaimportować do programu Google Earth.

Oba GPS lap timery SOLO wraz z dodatkami można zakupić w sklepie oficjalnego dystrybutora AiM:

GPS Lap timer SOLO w sklepie Rally-Tech

GPS Lap timer SOLO DL w sklepie Rally-Tech

Zapraszamy!