Felgi sportowe Arcasting – Rally-Tech otrzymuje wyłączność

Arcasting to włoska firma działająca na ryku felg aluminiowych od wielu lat.
Produkują felgi aluminiowe wysokiej jakości przeznaczone również do sportu – rajdów, wyścigów oraz cross country i dla wojska.

Felgi rajdowe Arcasting ZAR Ford Fiesta R5


Felgi rajdowe Arcasting są produkowane są z najwyższej jakości stopu AlSi7Mg co w połączeniu z niskociśnieniową metodą odlewu, obróbce cieplnej i odpowiedniemu projektowi felgi – tworzy świetną felgę rajdową zarówno bardzo wytrzymałą (ZAR testowany pod obciążeniem ponad 700kg) a przy tym lekką.
Mistrzowskie załogi PCWRC z lat 2008/2009/2010/2012 stosowały właśnie felgi rajdowe Arcasting ZAR.
Na polskim podwórku model ZAR od lat jest stosowany przez m.in znaną stajnie Rallytechnology z Rybnika – dość powiedzieć, że wszystkie z 6 asfaltowych rund RSMP w sezonie 2013 padło łupem załóg stosujących felg rajdowych Arcasting ZAR

Felgi rajdowe Arcasting ZAR to nie tylko felgi do Evo – są one również stosowane przez zawodników w WRC, S2000 oraz R5.
Kolejnym atutem felg rajdowych Arcasting jest wygląd – Włosi znani są ze swego talentu do designu i wielu z naszych klientów bardzo ceni sobie to, że Arcasting świetnie prezentuje się na ich samochodzie.

W sezonie 2014 Rally-Tech otrzymało wyłączność na felgi rajdowe Arcasting do Forda Fiesty R5. Pierwszą załogą która wyposażyła Fiestę R5 w model ZAR był zespół eSky Rally-Team. Kolejnym szybkim zawodnikiem który zaufał felgom rajdowym Arcasting ZAR i stosuje je w swojej Fieście R5 jest Tomasz Kuchar.